Posts in Naprawa Smarfona

Czy można naprawić wypalony ekran w telefonie? Naprawa wyświetlacza w telefonie.

Przy zakupie telefonów trzeba brać pod uwagę, że gwarancja obejmuje zawsze jedynie wskazane przez producenta usterki. Po pierwsze są to usterki jedynie fabryczne. Uszkodzenia mechaniczne nie wchodzą w zakres naprawy. Jednak każda odmowa naprawy jest bardzo frustrująca dla klientów. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy producent powołuje się na użytkowane niezgodne z instrukcją, gdy wada powinna być traktowana jako fabryczna. Z taką sytuacją spotkał się jeden z klientów, który pozyskał smartphone Samsung, w którym znajdował się wypalony ekran.

Co oto jest wypalenie ekranu?

W wyświetlaczach AMOLED zastosowano rozwiązania, które nie wymagają osobnego podświetlania. Pozwala to uzyskać głębię czerni, które nie jest możliwa do uzyskania w wyświetlaczach OLED. Dodatkowo zużywana jest mniejsza ilość energii. Natomiast amoled wypalanie to częsta sytuacja, bo wyświetlacz jest znacznie mniej żywotny. Szczególnie przy maksymalnej jasności wyświetlanie stale jednego obrazu powoduje nadmiernie zużywanie się wyświetlacza.

Naprawianie wypalonego ekranu

Naprawa wyświetlacza co zrobić w sytuacji, gdy ekran ulegnie uszkodzeniu, jak naprawic wypalony ekran? Posiadając telefon na gwarancji zdecydowanie warto skorzystać z reklamacji. Oczywiście Samsung może odmówić naprawy. Z taką sytuacją spotkał się Piotr Chruściel, który podzielił się taką informacją na Twitterze. W takiej sytuacji warto próbować złożyć ponowną reklamację. Przy okazji można nagłośnić problem. Wykorzystać można w tym celu Internet. Gdy uda się nagłośnić sprawę może to, gdzie wywołać oburzenie użytkowników Samsunga. Wówczas producent może zmienić zdanie i pozytywnie rozpatrzy reklamację.

Prawa konsumenta

Nie warto zapominać o tym, że konsumentom przysługują określone prawa związane z gwarancjami, reklamacjami, rękojmią. Na straży praw konsumentów stoi UOKiK. Oczywiście skorzystanie z pomocy tej instytucji to znacznie dłuższy proces niż reakcja producenta na negatywny odbiór społeczny. Jednak nie warto zapominać również o takiej ścieżce. Trzeba brać pod uwagę, że odmowy naprawienia usterki zdarzają się regularnie. Żaden producent telefonów nie jest tu wyjątkiem, włącznie z marką Samsung. Warto jednak walczyć o swoje prawa, bo często nawet odwołanie się od naprawa wyświetlacza w serwisie Samsunga może być skuteczne.