Posiadany przez nas telefon komórkowy narażony jest na szereg różnego rodzaju zagrożeń. Gdy telefon jest nowy bardzo o niego dbamy, ponieważ chcemy, aby służył nam jak najdłużej. Jednak z biegiem czasu nasz poziom troski spada. Zwykła chwila nieuwagi może skutkować uszkodzeniem telefonu lub jego usterką. Nawet przy zachowywaniu pełnej ostrożności może zdarzyć się wypadek, który spowoduje nieprzyjemne konsekwencje. Często jest to dziełem przypadku, ponieważ nikt celowo nie chce uszkodzić swojego telefonu.

Zalanie telefonu


Wśród jednych z najczęściej występujących awarii telefonów komórkowych można wymienić ich zalewanie. Zalać telefon można na różne sposoby, najczęściej dzieje się to po prostu przez nieuwagę. Często zdarza się latem, gdy jesteśmy nad różnego rodzaju akwenami wodnymi. Jednakże telefon w różnych okolicznościach może nam się wyślizgnąć z rąk lub z kieszeni i pomoczyć. Zalewanie telefonu często się zdarza także podczas opadów deszczu.

Często nawet niewielka ilość wody może prowadzić do różnego rodzaju uszkodzeń oraz awarii, z uwagi na to, że większość nowoczesnych telefonów nie jest przygotowana do pracy w takich warunkach. Efekty zalania telefonu mogą być różne. Dlatego wiele osób zastanawia się jak wysuszyc telefon z wbudowana bateria. Istnieją pewne domowe metody na wysuszenie telefonu, jednak czy są one w pełni skuteczne?

Co zrobić?


Warto wiedzieć jak zachować się w sytuacji zalania telefonu, aby jej jeszcze bardziej nie pogorszyć. Z całą pewnością istnieje kilka metod, które z powodzeniem mogą być wykorzystane podczas zalania telefonu. Wiele osób zastanawia się jak wysuszyć telefon w ryżu poprzez wyszukiwanie hasła „zalany telefon ryż”. Jednakże nie jest to sposób w pełni skuteczny, ponieważ wykorzystanie ryżu nie sprawi, że zostaną wysuszone wszystkie niezbędne elementy. Nie warto również suszyć telefonu pod suszarką do włosów lub na kaloryferze. Bezpośrednio po wypadku należy wyjąć z telefonu baterię, a telefon, który ma wbudowaną baterię wyłączyć. Następnie należy telefon dokładnie rozkręcić oraz suszyć dobę w ciepłym miejscu. Po tym czasie można sprawdzić, czy telefon będzie działał.

(Visited 225 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *